Miętowy Stolik

Miętowy Stolik
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą deska. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą deska. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 3 września 2015

Stara decha cd. świeczniki i wieszaki

Witam
Świeczniki czy wieszaki ze starych łyżek czy widelców to żadna nowość :)
moja wersja wygląda tak






nie mogłam znaleźć takiej deski co zrobiłam ze jednak mam, betonowy słup i wielki rozmach i gotowe :)



Jeśli ktoś myśli ze farby do malowania palcami można sprać z ubrania to sprawdziłam nie schodzi, z bieżnika zresztą też :) nawet ścianę ciężko zamalować, tak się moja córka rozkręciła z malowaniem :)
tyle zostało z bieżnika udało mi się uratować 2 brzegi , dlatego ubrałam puszkę w haftowane stroje


z resztek zrobiłam różyczki


serce z guzików, ale przyznam się ze jest małe oszustwo bo wcześniej sobie serducho namalowałam czarną farbą



poszewka z napisem z cekinów, nawet nie sądziłam ze tak fajnie to wyjdzie


 
 
 a tą znalazłam wcześniej na Pinterst, nie miałam taśmy z cekinami więc szyłam pojedynczo

jak zrobić szybko torebeczke ? proszę bardzo

 że też ja wcześniej nie wpadłam na to by ozdobić słoikowy lampion czarną koronką, bardzo elegancko to wygląda :)
 

piątek, 28 sierpnia 2015

Stare dechy cd. buda dla psa

Witam
Stare dechy tym razem sztachety ze starego płotu :)
 Nawet nie sądziłam że praca a paletami jest taka ciężka :)
nie zrobiłam tradycyjnego dachu bo nie wiedziałam jak się za to zabrać :) ale taki skos też jest ok
w palety wcisnęłam styropian a całość obiłam w środku, płytą ze starych mebli



pomalowałam rozcieńczoną czarną bejcą, pierwsza wersja by napis został jaśniejszy nakleiłam wycięte literki, ale niestety widoczne było tylko serduszko :)
buda jeszcze nie wyschła, dziś pada więc schnie długo, na dachu inna mała buda ale o tym dalej :)
na dachu są deski, muszę wykombinować jakieś drewniane gonty, albo coś w podobnym stylu


a to właściciel :) zdjęcie zrobione w trakcie pracy więc widać że jest nie wykończona


a to mała buda dla kotów :) użyłam desek które nie nadawały się na tabliczki bo są niemiłosiernie krzywe :), bazą była skrzynka na owoce z Biedronki, macie pomysł jak ją ozdobić ?




lampiony






tak mnie bolą wszystkie palce, jak na razie nie dam rady malować :)
ale wieczorem stworzyłam to :) puszki-przyborniki


słoik z napisem LOVE

 jakiś czas temu kupiłam gąbkę z klejem obsypaną srebrnym brokatem, nie miałam na nią pomysłu ale wena się odezwała sama :) rano dopiero zauważyłam że te słoiki lampiony podchodzą pod lampiony adwentowe :) jeszcze mi się nie zdarzyło by latem robić świąteczne dekoracje, ale to wyszło samo :)



pamiętacie jak pokazałam Wam pomysł z Pinterest ? oto on

a to sama zrobiłam :)


pomysły z Pinterest
lampiony z pudełek po jogurtach
 lubię takie chwosty na kluczykach

 niby zwykły kamień ?

 domek, budka, prosta i fajna

 
 a to nie wiem do jakiej kategorii zaliczyć ? ale ktoś miał niesamowity pomysł :) wykonanie też bo w pierwszej chwili naprawdę myślałam że to są czyjeś nogi :))
 

niedziela, 23 sierpnia 2015

Stara deska Vinatage

Witam
Pokazałam Wam pomysł z Pinterest a to moja wersja
O ile zrobienia takiej deski nie jest jakimś wielkim wyczynem  o tyle zdobycie starych desek już tak, a jeszcze musiała się podzielić z mężem :) najpierw patrzył na mnie jak na wariata a później sam załapał, ale co on zrobił pokaże Wam jak już skończy :))
Wszystkie napisy malowałam ręcznie, nie mam cierpliwości by wycinać szablony :) no i chciałam szybko zobaczyć efekt, nie wiem czy to widać na zdjęciach ale taka deska w realu jest niesamowita, najchętniej wszystkie bym zostawiła ale gdzie ja bym to wszystko powiesiła :))
Malowało się inaczej niż poszewki, o ile na poszewkach lubię zawijasy o tyle na deskach już kiepsko to wychodzi, farba do tkanin zasycha powoli ale jak się gdzieś chlapnie trzeba kombinować bo jest nie do usunięcia, na deskach zasycha dość szybko, i jak się gdzieś poplami można przeszlifować, ale trzeba działać szybko bo farba po wyschnięciu robi się gumowata ciężko ja wtedy szlifować :)
O rety to mój chyba najdłuższy tekst postowy w mojej blogowej historii:))
no to już bez gadania oceńcie sami jak mi to wyszło :)

 Miałam pomysł by zrobić zagłówek ( tzn. miał być na szerokość łóżka, by nie smarować poduszką po ścianie) ale deski które wyszperałam były zbyt krótkie, musiałbym mieć na ok 120 cm a miałam na max 80 cm, no ale to nic wykorzystałam wszystko do najmniejszej deseczki

taką bazę można użyć na różne sposoby, niezależnie jako ozdoba, jak by zorganizować fajne wieszaki byłby wieszak, jedna deska przykręcona od spodu daje półkę :)



 to już z resztek






 a to pokazałam Wam wcześniej, nie zrobiłam różyczek na serduszku, ale nic straconego :)

tak całkiem niezależnie w końcu zrobiłam perełkowe serduszka do kluczy bieliźniarki i szafki